Pierwsza platforma edukacji zdrowia – co można zyskać?

Rośnie świadomość Polaków na temat zdrowego stylu życia. Coraz chętniej sięgamy po pełnowartościowe produkty spożywcze, rezygnujemy z potraw powszechnie uznawanych za niezdrowe, więcej przebywamy na świeżym powietrzu i wybieramy aktywne formy spędzania wolnego czasu. Niestety wiele osób narzuca sobie zbyt wysokie wymagania i znaczne restrykcje, a przez to szybko wraca do starych nawyków. Co zrobić, aby zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna nie były wyłącznie zajawką, a stałym elementem naszego życia? Rozwiązaniem jest pomoc specjalistów! MajAcademy startuje z nową platformą dietetyczno-treningową przeznaczoną dla wszystkich osób, które chcą zmienić swoje nawyki na lepsze. Co znajdziemy na stronie?

Pierwsza platforma w Polsce o holistycznej edukacji zdrowia

Platforma MajAcademy zapewnia holistyczne podejście do kwestii zdrowego stylu życia. Klienci w ramach subskrypcji otrzymują pełny dostęp do wszystkich materiałów znajdujących się na stronie, tj. gotowe programy dietetyczne, merytoryczne artykuły, edukacyjne materiały wideo, różnego rodzaju poradniki, sprawdzone przepisy na wyśmienite, zdrowe dania i wiele innych. Ponadto mogą brać udział w ciekawych wyzwaniach dietetycznych i motywacyjnych, a także, dzięki akcji comiesięcznego call center MajAcademy, mogą skorzystać z konsultacji z wykwalifikowanym dietetykiem klinicznym.

Ciekawą opcją jest możliwość kontaktu z psychodietetykiem. Psychodietetyka to specjalizacja ukierunkowana na pomoc osobom borykającymi się z otyłością czy zaburzeniami odżywiania, takimi jak bulimia czy anoreksja. Wsparcie takiego eksperta doceniają również osoby, które potrzebują dodatkowej motywacji do zmiany złych nawyków żywieniowych.

Tym, co wyróżnia MajAcademy, jest gwarancja niezmiennej ceny. Platforma działa w modelu subskrypcji – klienci płacą konkretną, niezmienną kwotę tak długo, jak korzystają z subskrypcji. Jeśli z niej zrezygnują, obowiązuje ich nowa cena. Wybór subskrypcji jest zatem dobrą inwestycją w zdrowie!

Zdrowa dieta + treningi = najlepsze efekty

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca minimum 150 minut umiarkowanej aktywności fizycznej w tygodniu. Według ekspertów regularny trening wpływa na organizm na wielu płaszczyznach. Nie tylko poprawia kondycję i wytrzymałość, wzmacnia mięśnie i ułatwia proces budowania smukłej sylwetki, ale także pozytywnie wpływa na zdrowie, odstresowuje, dodaje energii do działania i poprawia samopoczucie.

Specjaliści z MajAcademy, biorąc pod uwagę wszystkie korzyści wynikające z regularnych ćwiczeń, postanowili wzbogacić swoją platformę o treningi online dostępne tylko dla subskrybentek. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest systematyczna aktywność fizyczna. Wiemy również, że każdy ma inne tempo ćwiczeń, inne potrzeby i wymagania. Dlatego stawiamy na indywidualne podejście! Treningi dopasowujemy do potrzeb subskrybentek. Dla nas liczą się najlepsze efekty i pełne bezpieczeństwo – komentuje Roksana Środa, dietetyk kliniczna i założycielka platformy edukacyjnej MajAcademy.

Nieoceniona pomoc ekspertów

Zmiana nawyków żywieniowych na lepsze i wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej do swojego życia to niełatwe zadanie. Wymaga wiedzy, samodyscypliny i cierpliwości. Wsparcie ekspertów jest nieocenione w tym zakresie! Specjaliści ustalają realne, mierzalne cele, a także potrafią skutecznie zmotywować do działania w gorszych momentach. Wyjaśniają wszystko to, co niezrozumiałe dla podopiecznych i dają praktyczne wskazówki na wiele tematów związanych ze zdrowiem.

Dietetycy tak komponują diety, by nie doprowadzić do niedoborów składników odżywczych – nie tylko witamin i minerałów, ale także makroelementów, a szczególnie białka, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto unikają monotonii w kuchni, która często prowadzi do porzucenia zdrowych założeń. Diety tworzone przez dietetyków są smaczne i zróżnicowane, dzięki czemu podbijają kubki smakowe nawet najbardziej wymagających osób.

Na nowej platformie edukacji zdrowia każdy znajdzie coś dla siebie. MajAcademy to eksperckie materiały z różnych dziedzin dietetyki i zdrowia, diety dopasowane do potrzeb – od klasycznej, przez low foodmap, aż do wegańskiej, rzeczowe artykuły o problemach zdrowotnych, odżywianiu dzieci i zdrowej ciąży, treningi dla osób początkujących, zaawansowanych i osób borykających się z rozmaitymi schorzeniami, w tym problemami jelitowymi. Co więcej, klienci w ramach subskrypcji otrzymują dostęp do zamkniętej grupy wsparcia, gdzie mogą wymieniać się doświadczeniami dietetycznymi z innymi osobami, będącymi na tej samej drodze. MajAcademy to platforma stworzona przez ekspertów z myślą o wszystkich razem i każdym z osobna!

MajAcademy to rozwiązanie dla każdej osoby, która potrzebuje wsparcia, dodatkowego bodźca czy motywacji do zmian. To przepis na dobry początek na drodze do zdrowego stylu życia i nowe doświadczenie dla każdego, kto jest na niej już od jakiegoś czasu. To inwestycja w zdrowie, świetną kondycję i lepsze samopoczucie – mówi Roksana Środa. – Dajemy pełny dostęp do materiałów edukacyjnych, organizujemy wyzwania dietetyczno-motywacyjne, wzajemnie się wspieramy, dajemy szansę na to, by skonsultować swoje wątpliwości z ekspertami i motywujemy do ćwiczeń – platforma MajAcademy zawiera wszystko, czego potrzeba do zmiany nawyków na lepsze.

MajAcademy rozwija się po to, aby pomagać wszystkim bez wyjątku! Poprawa zdrowia? Lepsze relacje z jedzeniem? Efektywne odchudzanie? Na odnowionej platformie każdy znajdzie to, czego potrzebuje.

Medycyna w Polsce

Przyszłość nowych technologii w medycynie rysuje się w jasnych barwach – co do tego nie można mieć nawet cienia wątpliwości. Całodobowa dostępność czy nieustanny wzrost popularności akcesoriów do monitorowania funkcji organizmu (takich jak pulsometry, krokomierze) otwierają przed telemedycyną gigantyczne możliwości. Co więcej, pojawia się coraz więcej firm i startupów produkujących urządzenia, które ułatwiają zapewnienie lepszej opieki medycznej przez Internet.

Już dziś, spełniając zapotrzebowanie w zakresie telemedycyny, rośnie rynek produktów umożliwiających zdalne monitorowanie stanu zdrowia. Według szacunków ekspertów, wartość tego rynku do końca 2027 roku na całym świecie ma wynieść 43 miliardy dolarów. Jego rozwój jest zgodny z najnowszymi trendami, które mają optymalizować działalność placówek medycznych poprzez zapewnienie pacjentom w jak najszerszym zakresie opieki w miejscu zamieszkania oraz interweniowanie tylko w koniecznych sytuacjach. Przewiduje się również, że cały globalny rynek opieki zdrowotnej online będzie rosnąć w tempie 14,5% rok do roku, co oznacza że w 2027 roku może on osiągnąć wartość 230,6 miliarda USD.

Branża medyczna okazuje się mocno zróżnicowana pod względem zapotrzebowania na pracowników, wymagań i perspektyw oferowanych zarówno na początkowych, jak i późniejszych etapach kariery.

Największe szanse na pracę ma w Polsce pielęgniarka. Nie powoduje to jednak masowego garnięcia się do tego zawodu, mimo iż perspektywy zatrudnienia nie spadną na pewno przez przynajmniej kilka lat. W sektorze szykują się ustawowe podwyżki – nawet do kwoty 5250 zł brutto, ale dotyczyć będą one jedynie pielęgniarek z dyplomem magistra w pielęgniarstwie lub położnictwie oraz specjalizacją ( to dopiero od 2021 roku).

O ile w aptekach nie ma zbyt dużego zapotrzebowania na pracowników i nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić, o tyle farmaceutów szukają koncerny farmaceutyczne. Nie zawsze jest to praca badawcza. Często farmaceuci obejmują stanowiska specjalisty w dziale rozwoju czy innowacji, product managera. Coraz częściej, oczekuje się od nich wykształcenia na poziomie doktoratu. Osoba posiadająca taki poziom wykształcenia może też zarobić znacznie więcej, nawet powyżej 10 000 zł.

Kierunki, które jeszcze kilka lat temu kończyły się bezrobociem, dziś dają perspektywy. Osób, które ukończyły kierunki związane z biologią, chemią, biotechnologią, mikrobiologią, genetyką, biologią molekularną, poszukują wielkie zagraniczne koncerny i mniejsze rodzime startupy.

Ofert pracy przybywa, bo biotechnologia rozwija się w błyskawicznym tempie. Nie zawsze jednak są to oferty skoncentrowane na pracy laboratoryjnej bądź technicznej – znacznie częściej firmy poszukują sprzedawców B2B (np. oferujących analizy molekularne dedykowane rolnictwu, branży kosmetycznej czy weterynaryjnej), osób odpowiedzialnych za obsługę klienta czy prowadzenie projektów. Na takich stanowiskach niezbędna jest nie tylko wiedza merytoryczna, ale również umiejętności budowania kontaktu i utrzymywania relacji z klientami. I oczywiście chęć do tego, by zamiast pracą przy szalkach zająć się sprzedażą.

Dojrzałość cyfrowa Polaków rośnie coraz szybciej, a wraz z nią zmieniają się ich wymagania odnośnie jakości i sposobu świadczenia usług medycznych. Pojawia się nowy rodzaj cyfrowych pacjentów, którym nie wystarcza opieka publicznej służby zdrowia, działającej w tradycyjny, offline’owy sposób i lekceważącej doświadczenia pacjentów.

Najmniej zadowolone są osoby młode (do 34 lat), wykształcone, mieszkające w dużych miastach i zarabiając powyżej 3 tys. złotych miesięcznie. Równocześnie ta sama grupa najliczniej reprezentuje klientów prywatnych placówek medycznych. Wśród powodów, dla których wybierają świadczenia spoza NFZ, wskazują:

  • krótszy czas oczekiwania na usługę (74%),
  • lepiej wykwalifikowany personel (22%),
  • bardziej zaangażowanych specjalistów (21%),
  • dogodne godziny, terminy wizyt oraz lokalizację (19%),
  • możliwość załatwienia wszystkiego przy jednej wizycie (18%),
  • brak opóźnień i kolejek (14%),
  • wyższy poziom życzliwości personelu (12%),
  • lepszy komfort leczenia (12%).

Rośnie zatem grupa pacjentów, którzy wybierają usługi medyczne na podstawie doświadczeń płynących z całego procesu leczenia (Patient Experience), a nie wyłącznie ich ceny. Aby przyciągnąć do siebie takie osoby trzeba zbudować system skoncentrowany na pacjencie - jego problemach, potrzebach i zadowoleniu z leczenia. 

Technologia daje ogromne możliwości w zakresie poprawiania jakości doświadczeń pacjentów. Zwłaszcza że Polacy są otwarci na cyfrowe innowacje i oczekują swobodnego dostępu do usług medycznych. Chcą umawiać się na wizytę lekarską z taką samą łatwością, z jaką zapisują się do fryzjera, otwierają konto w banku, czy kupują karnet na siłownię. Chętnie korzystają z rozwiązań samoobsługowych, jak internetowe portale pacjenta czy chatboty. 

Wykorzystują to prywatne placówki, które mają świadomość zmian zachodzących w postawach pacjentów i bacznie obserwują trendy. Centrum Medyczne CMP zdecydowało się uruchomić Wirtualnego Konsultanta — narzędzie do automatycznej rejestracji wizyt, posługujące się algorytmem sztucznej inteligencji. Dzięki wprowadzonej innowacji udało się zmniejszyć obciążenie infolinii o 30% w niespełna 2 miesiące. Badanie NPS wykazało, że rekordowa ilość pacjentów (82%) oceniła kontakt z infolinią jako dobry lub bardzo dobry. Wdrożenie Wirtualnego Konsultanta wpłynęło również pozytywnie na komfort i satysfakcję pracowników. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*